Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki - Wersja do druku

+- (http://www.mamhopla.com.pl)
+-- Dział: Forum Ogólne (http://www.mamhopla.com.pl/Forum-forum-og%C3%B3lne--1)
+--- Dział: Komunikacja (http://www.mamhopla.com.pl/Forum-komunikacja--81)
+--- Wątek: Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki (/Watek-ubezpieczenia-komunikacyjne--116)

Strony: 1 2


Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki - Mietas - 13-08-2013

W tym temacie moglibyśmy wymieniać się informacjami na temat konkretnych firm ubezpieczających (i wszystkim co jest związane z ubezpieczeniem auta) zarówno godnych polecenia jak i tych, na które należy uważać.

Zacznę jako pierwszy - od zawsze wszystko ubezpieczam w PZU, nie jest to może wybór wg kryterium ceny, ale już raz przewiozłem się na firmie, która w swoim czasie na tym rynku była najtańsza (taki roczny epizod z Westą - kto to jeszcze pamięta). W tzw. międzyczasie jak zaczęły pojawiać się jak grzyby po deszczu różne inne firmy również rozglądałem się za lepszą ofertą wg kryterium więcej za mniej i niestety nadal pozostaję w PZU - tu przynajmniej rozmawiam z kimś fizycznie, mogę wynegecjować ostateczną zniżkę (nie wszyscy o tym wiedzą, ale ajenci mają swoją pulę kwotową, którą mogą przeznaczyć na dodatkowe zniżki w zależności od własnego widzimisię), a w razie potrzeby skorzystania z ubezpieczenia również mam możliwość działania z kimś fizycznym, a nie tylko wirtualnie przez telefon, mail i inne formy komunikacji. Ci którzy musieli korzystać z likwidacji szkody w tzw. direct'ach wiedzą co mam na myśli, wystarczy też poczytać na różnych forach co potrafią wyczyniać, jakich używają forteli byle nie wypłacić to do czego się zobowiązali.
Dlatego po raz kolejny wznowiłem ubezpieczenie swojej fury w PZU - pakiet OC_AC_NNW_Autoszyba + dodatkowe opcje: ochrona zniżek OC_AC, wariant serwisowy, stała wartość auta, pakiet komfort - suma ubezp. 24,1 tys. zł; zniżki 60% - składka płatna jednorazowo - 1566,0 zł, w tym: OC - 432,0 zł, AC - 988,0 zł (z dodatkami), NNW - 66,0 zł oraz AutoSzyba - 80,0 zł.

Po upływie roku wartość auta spadła wg Eurotaxu o prawie 3,5 tys. zł, co oczywiście spowodowało przy identycznych warunkach spadek składki łącznej za pakiet tylko o 147 zł, pewnie zaraz usłyszę że drogo, ale powiem tak - przez najbliższy rok jestem spokojny.


RE: Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki - Mietas - 21-08-2014

Minął kolejny rok użytkowania auta, dlatego po raz kolejny wznowiłem ubezpieczenie swojej fury w PZU - pakiet OC_AC_NNW_Autoszyba + dodatkowe opcje: ochrona zniżek OC_AC, wariant serwisowy, stała wartość auta, pakiet komfort - suma ubezp. 21 tys. zł; zniżki 60% + zniżki extra dla OC (15%) i AC (10%) - składka płatna jednorazowo - 1498,0 zł, w tym: OC - 432,0 zł, AC - 920,0 zł (z dodatkami), NNW - 66,0 zł oraz AutoSzyba - 80,0 zł.

Po upływie roku wartość auta spadła wg Eurotaxu o 3,1 tys. zł, co oczywiście spowodowało przy identycznych warunkach spadek składki łącznej za pakiet tylko o 68,0 zł - więcej nie dało się wycisnąć. Mogłem oczywiście szukać innego ubezpieczyciela, ale u dotychczasowego wiem co mam i czego mogę się spodziewać.


RE: Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki - Jacek2308 - 21-08-2014

Właśnie zrobiłem przelew na 2106zł. też do PZU za cały pakiet na kolejny rok.


RE: Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki - Mietas - 21-08-2014

Jacek - żeby można było oceniać, porównywać czy to dużo czy mało, dobrze byłoby podać dane czego dotyczy ubezpieczenie (OC, AC, NW czy pakietu i co się na niego składa), wielkość zniżek, opcje dodatkowe, itp., suma ubezpieczenia, miejsce ubezpieczenia (ma ogromne znaczenie), nazwa ubezpieczyciela - dopiero to miałoby sens


RE: Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki - szmic - 21-08-2014

Muszę przyznać , że jak dla mnie to płacicie dużo ubezpieczam w HDI z pełnym OC, AC, NW itd., (pełne zniżki+dodatkowe za kolejny samochód w tej samej firmie ubezp.) składka roczna 880zł. Rozumiem, że ma znaczenie to o czym pisze Mietek powyżej ale Wasze kwoty mnie przerażają.


RE: Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki - Mietas - 21-08-2014

Paweł przed tą ostatnią decyzją o wyborze PZU jako ubezpieczyciela robiłem wiele kalkulacji dla różnych firm i faktycznie można sporo zaoszczędzić, np. porównanie PZU a Proama różnica nawet ok. 600-700 zł, problem pojawia się dopiero jak przeczyta się szczegółowe warunki ubezpieczenia oferowane przez różnych ubezpieczycieli, a w szczególności ograniczenia odpowiedzialności i sposób likwidacji ewentualnej szkody, głównie brak możliwości osobistego kontaktu z centrum likwidacji, tylko przez jakieś "wirtualne biura" - i to są dla mnie parametry nieakceptowalne, już kilka razy w różnych podobnych sprawach osobiście ja lub znajomi zostaliśmy nabrani na "cenę" i wolę zapłacić odpowiednią cenę za którą kryje się jakość.


RE: Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki - szmic - 21-08-2014

Nie biorę pod uwagę wirtualnych biur, próbowałem kiedyś z Link 4 i wyszło stówkę taniej, więc stwierdziłem że nie ma sensu w razie problemu szukać ich po całej Polsce i prosić się o likwidację szkody, tak jak piszesz idę bezpośrednio do biura i rozmawiam z konkretną osobą. Przed sprzedażą Merivy korzystałem z ubezpieczenia szyb i nie było problemu, wystarczyło zadzwonić (główne biuro jest około 15km od mojej miejscowości), podać nr polisy i skierowali mnie do odpowiedniego warsztatu, jedynym minusem w moim ubezpieczeniu szyb jest to że wszystkie są 100% oprócz przedniej , gdzie musiałem dopłacić 10% wartości szyby, ale wynikło to z mojej oszczędności w tym wariancie ubezp. Niestety większość nie czyta warunków ubezpieczenia, bardziej sugeruje się niską ceną, oczy otwierają się dopiero w momencie potrzeby skorzystania z niego.


RE: Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki - aqua - 14-09-2014

Powiedzcie czy można ubezpieczyć (dokupić) same szyby?


RE: Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki - HadeS - 14-09-2014

Wszystko zależy od ubezpieczyciela (firmy), z reguły tak.


RE: Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki - Mietas - 14-09-2014

Myślę, że taka opcja jest możliwa u każdego ubezpieczyciela, chyba że będą to warunkować i ubezpieczą jeśli będziesz miał u nich np. AC. Musisz po prostu popytać, a zacznij tam gdzie masz ubezpieczone auto


Odp: Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki - jacekZKL - 15-09-2014

Z tymi szybami faktycznie jest tak że może być udział własny w szkodzie. Czyli dopłacamy kwotę. Np ubezpieczenie kosztuje 50 zl a w przypadku uszkodzenia przedniej płacimy z własnej kieszeni 100pln.
Trzeba dowiedzieć się ile kosztuje szyba przednia i policzyć czy to się opłaci. Bo jak szyba kosztuje 300pln to może się nie opłacić ubezpieczenie.


RE: Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki - szmic - 15-09-2014

Posiadam taką polisę więc wyjaśnię, składka 60zł zawiera ubezpieczenie szyb na 100% oprócz przedniej, przy wymianie szyby za 1000zł w Merivie dopłacałem 100zł, przy składce rocznej 120-150zł byłoby bez dopłaty za przód, co najważniejsze nie można dokupić ubezpieczenia szyb w trakcie trwania polisy OC, tylko przy jej zawieraniu - ubezpieczyciel to HDI. Być może w innych firmach jest inaczej.


RE: Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki - artb - 19-09-2014

W mojej czyli MTU można dokupić szyby,tylko się zawiera aneks do już istniejącej polisy Smile


Odp: Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki - jacekZKL - 20-09-2014

Nie wiem czemu kupujecie te AC np.? 11 lat temu kupiłem bo nie umiałem jeździć i się bałem kosztów jak coś walnę. Kosztowało to wtedy 1500 samo AC na corsę b 1.4. Po tym już nie kupowałem więcej AC, zdarzeń nie miałem. Na zafire też nie kupuje AC. Uważam że to strata kasy, w moim przypadku, bo robię różnie 5tys km. W tej corsie pękła mi szyba to po wymianie w następnym roku też kupiłem te ubezpieczenie. Ale po roku już nie brałem. Bo koszt to nie pamiętam 50-60 pln, z udziałem w szkodzie 100pln za przód. Szyba przód do corsy 300pln więc płacisz w razie co 150 z kieszeni. To stwierdziłem że lepiej wcale nie brać ubezp. na szyby.


RE: Ubezpieczenia komunikacyjne OC_AC_NW + opcje dodatkowe - gdzie, za ile, warunki - Mietas - 20-09-2014

Jacek - to jest Twoja ocena potrzeby doubezpieczania, Twoja kasa i ostatecznie decyzja, ja niestety już miałem potrzebę korzystania z AC nawet kilkukrotnie, w dwóch przypadkach była szkoda całkowita, a ponieważ przypisano mi współwinę (trzykrotnie najechano na mnie i w sumie wepchnięto na samochód jadący przede mną) i gdyby nie odszkodowanie z AC nie stać byłoby mnie na odbudowę auta, a tak Audi jeszcze jeździło 7 lat i poszło w obce ręce.
Poza tym wszystko zależy od miejsca użytkowania auta, częstotliwości jego użytkowania, ilości przejechanych kilometrów a także oceny stopnia ryzyka z tym związanego.