Forum mamhOpla.com.pl

{Astra H_Zafira B}  problem z układem chłodzenia.

PIOTRUS151900
Witam kolegów. Ostatnio myślałem że już rozwiązałem wszelkie problemy z opelkiem, dzisiaj jednak okazało się inaczej..

Ni stąd ni z owąd zaczął gotować mi się płyn w zbiorniczku wyrównawczym (godz 22, 4 stopnie na dworze), po czym wywaliło go przez ten otwór przy korku. Aby ostudzić lekko auto włączyłem nawiew na max ciepło, i co dziwne raz wiało gorące powietrze a raz zimne..

Sprawdzałem przewody ze zbiorniczka wyrównawczego, wszystkie są ciepłe, ale miękkie.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem, jak go rozwiązać?

Pozdrawiam..

Odpowiedz
szmic
Hmm, ciężki temat, najgorsza opcja to przedmuch gazów do układu chłodzenia czyli uszczelka, głowica itd...,  mniej bolesna opcja zacięty termostat, uszkodzona pompa lub niedrożny układ

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-12-2016, 11:40 przez szmic.)

Odpowiedz
PIOTRUS151900
Dodam, że błędów nie ma żadnych. Sprawdzałem czy nie idą spaliny do układu chłodzenia, to wyszło na odwrót, jak zdjąłem korek ze zbiorniczka to zasysa powietrze a nie wypycha. Ogólnie astra nie ma wskaźnika temp, tylko jak się gotuje to miga kontrolka.. wczoraj woda bulgotała w zbiorniczku a żadna ikonka informacyjna się nie świeciła.. w zbiorniczku wyrównawczym zbiera się ciśnienie, odkręcając korek aż odskoczył do góry..

Odpowiedz
HadeS
Administrator

a sprawdzałeś czy idzie płyn na duży obieg?

--

You are not allowed to view links. Register or Login to view.  You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Odpowiedz
PIOTRUS151900
a jak to sprawdzić kolego?

Odpowiedz
HadeS
Administrator

odpalić, zaczekać do odpalenia się wiatraka. Jak wiatrak się włączy to złap za węże wchodzące i wychodzące do chłodnicy. Jak będą robiły się gorące i czuć będziesz ciśnienie przy ściśnięciu tzn, że teoretycznie jest ok. Jak będą chłodniejsze od reszty układu to znaczy, że termostat się zaciął na małym obiegu. Błędu nie musi być - to raz, dwa - termostat może się niecałkowicie otwierać. Ja obstawiam po tym co napisałeś raczej termostat.

--

You are not allowed to view links. Register or Login to view.  You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Odpowiedz
PIOTRUS151900
Kolego, przewody wszystkie są ciepłe - to czuć. ale są miękkie takie.

Odpowiedz
HadeS
Administrator

w tej sytuacji via forum się nie dowiesz co dalej, trzeba przepatrzeć dokładnie cały układ wraz z pompą...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-12-2016, 20:57 przez HadeS.)

--

Odpowiedz
PIOTRUS151900
(10-12-2016, 20:57 )HadeS napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnie
Dziwne jest też to, że woda w zbiorniku wyrównawczym się gotowala a czujnik temperatury cieczy przy termostacie nie pokazał że silnik się gotuje.. wodę zagotowało i wywaliło a auto jakby nigdy nic jezdzi..

Odpowiedz
HadeS
Administrator

(10-12-2016, 22:18 )PIOTRUS151900 napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnie
Bo jak dla mnie to nie tylk kwestia zagotowania sie wody a osiagniecie temp. otwarcia termostatu i brak otwarcia tego termostatu. Obieg mały, plyn zwieksza objetosc a nie ma jak wejsc w duzy obieg. Ale to tylko tak na rozum - bez diagnostyki.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2016, 10:48 przez HadeS.)

--

Odpowiedz
wdwiesiek
(10-12-2016, 15:31 )PIOTRUS151900 napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnie
Wskaznik cyfrowy temperaturyw stopniach C jest w wyświetlaczu

Odpowiedz
PIOTRUS151900
(11-12-2016, 11:22 )wdwiesiek napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnieKolego na wyświetlaczu jest pokazywana temp otoczenia, a mi chodzi o temperature płynu chłodniczego.

Odpowiedz
wdwiesiek
(11-12-2016, 13:59 )PIOTRUS151900 napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnieW tzw ukrytym menu test-mode pokazywana jest  temp. silnika ,prąd ładowania i inne wartości zależy jaki wyświetlacz posiadasz(tid,bid,gid)
9

Odpowiedz
szmic
Piotr dobrze kolega pisze o temp. w ukrytym menu, tutaj masz przykład na wyświetlaczu CID
[IMG=Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany]Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany[/IMG] Zarejestruj mnie

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2016, 16:17 przez szmic.)

Odpowiedz
PIOTRUS151900
(11-12-2016, 16:16 )szmic napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnie
Aa to to wiem, ale teraz nie mam dostępu do tego bo zmieniałem radio i tej opcji nie włączę.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2016, 20:20 przez Mietas.)

Odpowiedz