Forum mamhOpla.com.pl

{Astra H}  Zamarznięte klamki

kadmil
Witam koledzy,
Czym zabezpieczacie klamki w swoich Oplach na zimę? 
Przyszedł dzisiaj pierwszy mróz u mnie i pojawił się problem,
Mam start/stop i nie używam zamka, zamarzła sama klamka kierowcy oraz bagażnika (tutaj w ogóle był problem bo guma twarda jak kamień i mogłem zapomnieć o otworzeniu bagażnika),
Macie jakieś solucje ?

Odpowiedz
HadeS
Administrator

z tyłu to jest zabawa bo z reguły zamarza to co spod samochodu, w styku blaszki i mikroprzełącznika. Można to "poprawić" rozbierając, czyszcząc mikroprzełącznik i smarując samą gumę zamka smarem silikonowym. Ale aby tą gumę założyć po demontażu trzeba zdjąć listwe, czyli rozebrać klape... w AH też chyba jest możliwość otworzenie klapy mechanicznie (od środka, pod zaślepką).
A przód to mieć przy sobie dobry odmrażacz do zamków. Sonax w płynie się sprawdza Wink do polania klamki (tylko potem wyczyścić do sucha klamke)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2017, 18:09 przez HadeS.)

--

You are not allowed to view links. Register or Login to view.  You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Odpowiedz
kadmil
mam GTC, także wygodniej chyba by było kłaść kanapę i od "*****" strony załadować co trzeba Tongue , bo zanim dojdę do tego mechanicznego otworu to masakra, z przodu tymczasowo spryskałem wd40 i wytarłem dookoła wszystko i zobaczymy co to będzie

Odpowiedz
Mietas
Wg mojej wiedzy WD40 do zamków nie jest dobrym pomysłem, doraźnie oczywiście może pomagać ale ma właściwości wypłukujące smar przez co przyczynia się do korozji elementów mechanicznych zamków, zdecydowanie lepszym pomysłem jest zastosowanie smaru silikonowego do zamków.
Przed laty z powodzeniem stosowałem wstrzykiwany do wkładki płyn hamulcowy, trzeba było tylko uważać żeby nie wypływał na lakier

You are not allowed to view links. Register or Login to view.You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości