Forum mamhOpla.com.pl

{Zafira B}  Błąd P0170-11 Nieprawidłowy skład mieszanki

angela lopez
a dokładnie P0170-11 O2 sensor ubogi wydech

kilka pytań co do błędu:
co on w zasadzie może oznaczać i co go mogło spowodować? - zły gaz?

objawy: na gaz przełącza się czasami przy temperaturze 100 stopni czasami przy 60 a czasami trudno nawet stwierdzić bo temp wysoka od dawna jedzie się i jedzie i dopiero po dłuższym czasie przełącza na gaz
nie zapala się kontrolka silnika
po skasowaniu błąd się nie pojawił ale objawy zostały...

jakieś pomysły?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2014, 15:32 przez Mietas.)

Odpowiedz
Mietas
wg mojej "tajemnej" wiedzy ten błąd może mieć znaczenia:

P0170 Fuel Trim Malfunction (Bank 1)
P0170 Czujnik O2 (Bank 1) - usterka dostrajania paliwa
P0170 Bogaty wydech
P0170 Ubogi wydech
P0170 Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata

do sprawdzenia sonda lambda,

You are not allowed to view links. Register or Login to view.You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Odpowiedz
Jacek2308
Błąd sondy to na 99% wina gazu w ZB jeszcze nie mam tego błędu (ale się z tym liczę) ale w ZA przy zimowym gazie 1-2 razy w czasie sezonu się ten błąd pojawiał i tak albo po skasowaniu (fejsem) albo za dzień góra dwa sam znikał. Przełączanie przy wysokich temp. to wina czujnika w reduktorze i albo tam coś nie styka albo po prostu dokonał żywota (zdarza się ) oile pamiętam to masz staga 300
You are not allowed to view links. Register or Login to view.

W życiu jak to w życiu nie jest łatwo.

Odpowiedz
angela lopez
(08-12-2013, 22:50 )Jacek2308 napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mniemoże się to zgadzać bo cyrki zaczęły się dziać po zatankowaniu na leszczyńskim orlenie gdzie wcześniej zosia tankowana nie była...

zobaczę więc jutro lub pojutrze czy błąd nadal będzie występować, gazu trochę się wyjeździ, zatankuje ze sprawdzonego źródła i znowu zobaczę czy błąd będzie się powtarzać. Jak tak to pójdzie jeszcze raz do gazownika...

Odpowiedz
HadeS
Administrator

Pojeździj dzionek tylko na benzynie i dobij gazu dobrej jakości. Powinno się uspokoić

--

You are not allowed to view links. Register or Login to view.  You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Odpowiedz
Jacek2308
Jak prinsa masz to już bardziej musisz meczyć gazownika by Ci z tą temp. Coś zaradził....choć skoro to potankowaniu sie stalo to i tu może być wina gazu i np. Przytkalo filtr i dlatego późno przełącza i wyskakuje błąd sondy.

Odpowiedz
angela lopez
No to sytuacja ma się następująco:
Po jakimś czasie jeżdżenia na tym trefnym gazie wyrzuciło kontrolkę silnika. Po sprawdzeniu błędów wyskoczył tylko ten co wcześniej. Gaz wyjeżdżony. Zatankowany ze sprawdzonego źródła i temperatura przełączania zaczęła skakać już w mniejszej rozbieżności (między 40 a 65 stopni). Obecnie po przejechaniu 200 km na sprawdzonym gazie kontrolka się nie zapala a na gaz przełącza się prawidłowo przy 45 stopniach. Jak na razie wiec do gazownika nie jedzie.
Wnioski: winien był złej jakości gaz w związku z czym wszystkim odradzam tankowanie na orlenie w Lesznie.

Odpowiedz
Mietas
Darek to kolejna lekcja odrobiona, dobrze że tak się zakończyło

You are not allowed to view links. Register or Login to view.You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Odpowiedz
Jacek2308
Noto git ,że to tylko tak Smile zimowy" gaz tak czasem miewa a ja sie kiedyś skusilem ceną na Cstoramie ...spalanie o 1.5 litra wieksze niż normalnie plus wł. Błąd sondy...i już nigdy wiecej sie nie kusze na tańsze" niby litry. Wink

wysłane z tego no mego sprzenta Wink

Odpowiedz
angela lopez
Tylko że tu nie chodziło o to że tańsze tylko że niby powinno być dobre skoro z Orlenu...a tu Zonk.

Odpowiedz
tomekB
Witam podłącze się do tematu mam opla Vectre 2004 1,8 benzyna z gazem stag 300.i też mam problem z błedem p0170/11 za bogaty system paliwa?byłem u gazownika przestawił coś tam w gazie skasował błąd i było ok ale po 60km dałej to samo kontrolka świeci błąd jest dalej,byłem potem u mechanika ale nic nie wymyślił co by zaradziło temu błędowi.Co zrobić żeby było wszystko w porządku?...

Odpowiedz
Mietas
Wprawdzie nigdy nie miałem silnika zagazowanego i mogę się w tym temacie mylić, ale biorąc pod uwagę literalne znaczenie kodu błędu szukałbym usterki i jej przyczyny co może powodować nieprawidłowy skład mieszanki, na pierwszy ogień wziąłbym przepływomierz powietrza, wcześniej jednak zajrzałbym do filtra powietrza.

Dodam jeszcze że od początku wątku mowa jest o wątpliwej jakości gazu, o nieprawidłowo działającej sondzie lambda - przyjrzyj sie również tym aspektom jako potencjalnym sprawcom problemu

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2014, 17:53 przez Mietas.)

Odpowiedz
tomekB
przeczytałem trochę różnych postów i ludzie piszą takie rzeczy że masakra,a może to kijowy gaz?Może spróbować na innej stacji niż orlen?

Odpowiedz
Mietas
W świetle tego co pisał wcześniej Darek u niego zła jakość gazu okazała się przyczyną, spróbuj zatankować na innej stacji

Odpowiedz
tomekB
Normalnie nie wiem co mam zrobić...spróbuje zatankować inny gaz z innej stacji,mojemu mechanikowi też za bardzo nic do głowy nie przychodzi podłączał pod kompa sprawdzał wszystkie parometry i są ok ale na benzynie...

Odpowiedz