Forum mamhOpla.com.pl

{Meriva A}  Pokrętło kierunku nawiewu

KrzysiekS
Witam , chciałem dziś wymienić podświetlenie w panelu do nawiewu i klimy bo żaróweczka padła , no i przez przypadek wysunął
się mi wężyk od kierunku nawiewu , i tu mam problem że nie mogę znaleźć gdzie to z powrotem wcisnąć , może ktoś z was wie gdzie to mogę znaleźć Smile

Odpowiedz
szmic Online
Kolego zapodaj fotkę , to będzie łatwiej znaleźć w rysunkach

Odpowiedz
KrzysiekS
To już jutro ko południa , postaram sam się to znaleźć ale myślę że będzie trzeba odkręcić trochę obudowy pod deską od strony pasażera , tylko myślałem że ktoś rzuci chodź mały namiar czy dobrze rozumuje bym za dużo nie porozkręcał czym samym nie narobił bym sobie więcej pracy Smile

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2014, 21:17 przez KrzysiekS.)

Odpowiedz
szmic Online
A możesz dokładniej sprecyzować "wężyk kierunku nawiewu", bo po stronie pasażera jest tylko wężyk do klimatyzowanego schowka

Odpowiedz
HadeS
Administrator

chodzi pewnie o wężyk podciśnienia sterujący kierunkiem nawiewu, wychodzi albo za vacum pompy albo z kolektora - nie pamiętam dokładnie

--

You are not allowed to view links. Register or Login to view.  You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Odpowiedz
KrzysiekS
Od tego pokrętła którym ustawia się gdzie ma wiać , czy na szybę czy na na kierowce itp taki typ : You are not allowed to view links. Register or Login to view. pierwszy od prawej , tam jest taki niby wężyk metalowo plastikowy chyba .

Odpowiedz
szmic Online
Niestety znalazłem tylko taki rysunek dla wersji bez klimatronica:

[IMG=Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany]Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany[/IMG] Zarejestruj mnie
Widać tylko giętki wałek nr 9 do sterowania kierunkami i linkę pokrętła temp. nr 8, chyba że po nr Vin pokaże coś więcej.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2014, 22:14 przez szmic.)

Odpowiedz
KrzysiekS
Pewnie to będzie ten giętki wałek nr9 , skubany się wysuną i nie mogę dojrzeć gdzie go wcisnąć , sorki że tak chaotycznie tłumacze bo ciut padnięty jestem , zmieniałem klocki i obrobiła mi się śruba i dwa dni się mordowałem by ją wykręcić .

Odpowiedz
szmic Online
Nr 9 to jest metalowy wałek w plastikowej osłonie (przynajmniej tak widniało w opisie) , niestety z tego co pamiętam trzeba demontować panel aby dostać się do niego

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2014, 22:21 przez szmic.)

Odpowiedz
KrzysiekS
Który panel , bo nie chcę zabrać się za to co nie trzeba .

Odpowiedz
szmic Online
Panel z pokrętłami nawiewu, chyba że uda się włożyć wałek do pokrętła bez demontażu

Odpowiedz
KrzysiekS
No właśnie go wyciągnąłem bo ogólnie zmieniałem ze srebrnego na czarny bo srebrny był porysowany i każdy co chciałem kupić w kolorze srebrnym zawsze były po niszczone ( chyba ten srebrny plastik jest lipny ) no i przy wyciąganiu mi się wysunął nie z panelu tylko gdzieś z drugiego końca i nie bardzo mogę dojrzeć z gdzie on był , aby w głębi widzę jakby srebrny silniczek tylko chyba właśnie gdzieś bardziej z boku ko pasażera dało by się tam sięgnąć .

Odpowiedz
szmic Online
Może demontaż schowka pasażera odsłoni więcej, ja do takich spraw używam endoskopu

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2014, 22:52 przez szmic.)

Odpowiedz
Mietas Online
poniżej na rysunku z EPC układ sterowania nawiewami powietrza, może coś pomoże w rozszyfrowaniu co gdzie i jak:

You are not allowed to view links. Register or Login to view.You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Odpowiedz
KrzysiekS
No właśnie taki miałem zamiar , no nic jutro po kombinuje i napiszę co i jak .

Odpowiedz