Forum mamhOpla.com.pl

{Android}  Aplikacja DPF info na Androida

szmic
W sklepie google play pojawiła się aplikacja na androida DPF info, umożliwiająca sprawdzenie stanu nasycenia DPF, oczywiście warunkiem jest posiadanie ELM327 BT
You are not allowed to view links. Register or Login to view.

EDIT:
Nie działa z silnikami 1.7

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2015, 11:51 przez szmic.)

Odpowiedz
Mietas
Zainstalowałem - sprawdziłem i w ZB Z19DT - działa good Smile

You are not allowed to view links. Register or Login to view.You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Odpowiedz
szmic
Napisałem e-mail do autora programu z zapytaniem czy będzie opcja dla 1.7, niestety wiąże się to z podstawieniem samochodu na kilka dni do testów, co nie oznacza że w ogóle coś z tego wyjdzie, ograniczeniem jest sterownik DENSO - szkoda trzeba szukać dalej podobnego rozwiązania.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2015, 16:19 przez szmic.)

Odpowiedz
Mietas
Synek poinformował mnie, że u niego też działa - VC Z19DTL, w sumie to nawet ucieszył się, że nie musi już co jakiś czas bawić się lapkiem, rozkładać kable, itd. żeby odczytać tylko nasycenie DPF i przebieg od ostatniej regeneracji

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2015, 16:35 przez Mietas.)

You are not allowed to view links. Register or Login to view.You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Odpowiedz
szmic
Mietek właśnie o to chodzi, masz zawsze pod ręką i możesz sprawdzić w każdej chwili, dostałem drugą odpowiedź od autora programu - gdy tylko będzie AH 1.7 na warsztacie sprawdzi dokładnie sterowniki Denso, oby coś z tego wyszło

Odpowiedz
Mietas
Oby nie była to tylko deklaracja jak w przypadku SDPROG

Odpowiedz
Jacek2308
aaaa tak aapropo to mam ELM327 BT i co prawda nie miałem czasu posiedzieć dłużej i chyba skan doktor mi się tylko połączył i mam podgląd do danych ale nic zrobić nie mogę tzn. spr. błędy i kasować. Jaki mam ściągnąć program by ew. coś zdziałać jakby było kiedyś coś nie halo ?

W życiu jak to w życiu nie jest łatwo.

Odpowiedz
Mietas
Jacek m.in. w tym temacie masz trochę info na czym działa ELM327 You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Odpowiedz
Mietas
Wczoraj podczas próby aplikacji odczyt: 90% nasycenia i 800 km od ostatniej regeneracji. 2 wyjazdy do miasta i z powrotem i dzisiaj wyniki odczytu: 94% i 815 km czyli lada moment będzie wypalanko

Odpowiedz
szmic
Ja to mam pecha, że u mnie nie działa placze

Odpowiedz
HadeS
Administrator

Nie martw się Paweł...u mnie też nie

--

You are not allowed to view links. Register or Login to view.  You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Odpowiedz
szmic
He he, gdyby zaskoczyło w 1.8 to byłby 8 cud świata Wink

Odpowiedz
Mietas
Zgodnie z przewidywaniem dzisiaj wypalanko i musiałem zrobić bezsensowną rundkę aby wszystko poszło dobrze

Odpowiedz
szmic
ładna wartość 18%, w moim 1,7 nie schodzi tak nisko , max. 26%

Odpowiedz
Mietas
Po serwisowym bywało lepiej (3 lata temu) - schodziło nawet do 10%

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości