Forum mamhOpla.com.pl

{Ogólny}  Opel Vivaro Surf Concept: do sportu i rekreacji

Mietas
Podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie zadebiutuje Opel Vivaro Surf Concept. Samochód ma być propozycją przede wszystkim dla osób uprawiających sport.

Prototyp produkcyjny przyciąga wzrok przede wszystkim błyszczącym, miedziano-białym lakierem oraz okleiną z folii na nadwoziu. Do przestrzeni ładunkowej można dostać się za pomocą klapy bagażnika, podnoszonej ręcznie lub za pomocą systemu bezkluczykowego. Intencją konstruktorów było, aby we wnętrzu zmieścił się sprzęt narciarski i snowboardowy, deski surfingowe czy rowery. W podłodze zamontowano nowy system prowadnic, a pod drugim rzędem foteli, na całej jego długości, schowek na drobne przedmioty. Za klimat wnętrza odpowiada niebieskie oświetlenie w bocznych ściankach i podsufitce. 

[IMG=Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany]Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany[/IMG] Zarejestruj mnie  [IMG=Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany]Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany[/IMG] Zarejestruj mnie[IMG=Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany]Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany[/IMG] Zarejestruj mnie  [IMG=Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany]Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany[/IMG] Zarejestruj mnie 
[IMG=Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany]Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany[/IMG] Zarejestruj mnie  [IMG=Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany]Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany[/IMG] Zarejestruj mnie  [IMG=Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany]Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany[/IMG] Zarejestruj mnie  [IMG=Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany]Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany[/IMG] Zarejestruj mnie

W nowym modelu nie zabrakło znanego ze standardowego Vivaro pakietu Irmscher Tourer, w skład którego wchodzą wykończenie boków, deski rozdzielczej i dźwigni zmiany biegów wysokogatunkową skórą z kontrastującymi, srebrnymi przeszyciami. Wykładzinę wykonano z weluru. Na liście wyposażenia znajdziemy takie elementy, jak klimatyzacja automatyczna, ogrzewanie postojowe (opcja), czujniki zmierzchu i deszczu, światła przeciwmgielne i do jazdy dziennej, elektrycznie sterowane lusterka, asystent parkowania, kamera cofania czy ogranicznik prędkości. Nie zabrakło także połączenia z Internetem przez punkt dostępowy Wi-Fi i najnowszej wersji systemu IntelliLink Navi 50 z 7-calowym ekranem dotykowym oraz funkcją Siri Eyes Free.

Pod maską można znaleźć silnik BiTurbo CDSI (140 KM, 340 Nm). Prędkość maksymalną ustalono na 180 km/h, zużycie oleju napędowego na 6,1 l/100 km, zaś emisję dwutlenku węgla - 160 g/km. Za komfort podróży ma odpowiadać pneumatyczne zawieszenie tylnej osi, które w połączeniu ze skróconymi sprężynami zmniejsza wysokość pojazdu o ok. 7 cm. Pozwoli to na zmieszczenie się na większości parkingów wielopoziomowych.

Krótko po prezentacji Opel Vivaro Surf Concept trafi do produkcji seryjnej jako edycja limitowana.
Źródło: Opel

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2015, 19:19 przez Mietas.)

You are not allowed to view links. Register or Login to view.You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Odpowiedz