Forum mamhOpla.com.pl

{Corsa D}  Corsa D 1.3 CDTI - nie odpala

pimpek
Witam ekipę. Problem mam z corsą mojej żony. Wczoraj przyjechała do domu normalnie, a dziś rano silnik odmawia posłuszeństwa. Gdy próbuję go odpalać to tak jak by już miał zaskoczyć, nawet ze 2 razy uruchomiłem go, ale nie reaguje na gaz. Nie równo pracuje i dymi. Po podpięciu  do głowicy diagnostycznej NIC. Czysto, żadnych błędów. Wymieniłem filtr paliwa i to samo. Pompka paliwo podaje. Jedyna rzecz jaka zwróciła moją uwagę, to temperatura paliwa. 3 st. C. Po odpięciu czujnika z filtra paliwa komputer wskazuje temperaturę paliwa 25 st. C i wywala błąd. Podpowiedzcie coś, może to podgrzewacz paliwa, ale gdzie on jest?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic
zerknij do EGR-a,   zwierzątka w nocy nie podgryzły kabelków ?? Wink

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
pimpek
Jak EGR mi się przycinał to wywalało błąd,a tu cisza. Jutro sprawdzę.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic
Krzysztof nie mam na myśli przycinania, miałem taki przypadek że po zastosowaniu preparatu K2 skleiło egr - brak reakcji na pedał gazu, błąd wyskoczył dopiero po 7 uruchomieniu, kochane dieselki Wink

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
pimpek
W zasadzie drogi Pawle ma to sens,ale dlaczego temperatura paliwa pokazuje 3 st.C. To mnie dziwi. Ale na dzień dzisiejszy nie ma co dywagować. Jutro go sprawdzę.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
pimpek
Paweł, i miałeś racje. Przycioł się zawór Egr. Naprawiłem doraźnie , czyli rozruszałem go po zdjęciu elektromagnesu sterującego zaworem. Pewnie niedługo znowu się przytnie ale demontaż tego całego ustrojstwa graniczy z cudem. Napewno nie na parkingu. Dziękuje.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic
good, demontaż - czyszczenie i będzie dobrze

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania: