Forum mamhOpla.com.pl

{Inny}  Turbina 1.7 cdti 110 A17dtj

iiktorn
Witam , 
Potrzebuję informacji o pracy turbiny. 
Czy to normalne że turbina co jakiś czas się jakby resetuje? 
Tzn na gruszce znika podciśnienie i się pojawia i tak kilka razy w ciągu powiedzmy trzech sekund i wraca do normy.
Zauważyłem to na jałowym nie wiem czy podczas jazdy tez się tak dzieje. 
Od dłuższego czasu walczę z brakiem mocy. 
Mechanik chce wymieniać turbine ale mi coś nie pasuje w sterowaniu. 
Mowił że po podłączeniu kompa w trakcie jazdy turbo pompuje do 2,5 i nagle zbija bardzo mocno i ma problem się znowu rozpędzić . 
W jakim przedziale powinno pompować turbo od 1 do ...? 
Na kompie błędów brak.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic
Na forum chyba w temacie falujących obrotów z tego co pamiętam są wstawione bloki pomiarowe ,

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
soszo99
Ja w tych blokach nic nie widzę  Big Grin . 2.5bara to trochę dużo może być przeładowanie i stąd zbijanie ciśnienia i nie możność ponownego rozpędzenia. O resetowaniu się turbiny nie słyszałem. Ale jestem misiem o małym rozumku. Soft masz ori czy po jakimś chipie?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
iiktorn
nie mam dostępu do tych bloków :Smile
soft na tą chwilę już nie jest ori . 
ale na ori też tak się działo - chyba że poprzednik coś kombinował.

turbina jest na pewno już po regeneracji i nie wiem czy ktoś jak ją robił dobrze ustawił sztangę - chyba jeszcze spróbuję ją wydłużyć. może jest za krótka i przeładowuje.
ale czy to możliwe że komp by nie zapisywał żadnego błędu ?nie zapaliła by się jakaś kontrolka?

ale chyba nie zmieni to nic z tym pseudo "resetowaniem".  - to jest jakieś bardzo dziwne w żadnym samochodzie tak nie miałem.
o co chodzi co może być nie halo?
podciśnienia szczelne.
czy jest coś co może kazać elektrozaworkowi się rozłączyć ?

a może jest ktoś z okolic kto mógł by mi pomóc?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
soszo99
Ja mocno się nie znam. Z problemem przeładowania zetknąłem w poprzednim aucie. Działo się tak na ori sofcie i nie wywalało błędu. Auto musiałem zgasić i po ponownym odpaleniu było ok. Po chipie gostek co zmieniał mapę, posprawdzał podciśnienia i stwierdził, że wszystko jest ok i jakoś rozwiązał problem softem.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
iiktorn
a możesz zdradzić gdzie to robiłeś?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
soszo99
TC-PERFORMANCE ŁÓDŹ

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
iiktorn
dzięki.

jeszcze chyba spróbuję z tą sztangą . 
a jak nie to zadzwonię do nich i się umówię.

chyba że ktoś zna jakiś kumatych magików bliżej mnie ?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
HadeS
(11-04-2018, 21:39 )iiktorn napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnie
You are not allowed to view links. Register or Login to view.

--

You are not allowed to view links. Register or Login to view.  You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
iiktorn
Sprawdzeni ludzie?
Znają się na rzeczy? 

Do nich mam bardzo blisko Smile

Regulacja sztangi nic nie dała nie zauważyłem zadnej roznicy w jeździe a wydłużyłem za pierwszym razem o 3 obroty a za drugim o 5 obrotów.

No to się dobrałem do turbiny zdjąłem rury przed turbo i zajrzałem do części zimnej. 
Na łopatkach widać slady zużycia wygląda to tak jak by szlifierką kątową ostrzył noż.
Luzy wyczułem wzdłużny i poprzeczny.

Więc chyba mój mechanik miał rację .

A może ktoś z tu obecnych ma taką używkę w bardzo dobrym stanie i za rozsądną cenę?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania: