Forum mamhOpla.com.pl

{Ogólny}  Z16XER - Oleje i filtry

dawii90pl
Witam ponownie po dość długiej przerwie.

Zwracam się do Was z zapytaniem odnośnie tego jakie oleje lejecie do swoich silników?
Dodatkowo czy stosujecie jakieś płukanki (jeśli tak to jakie konkretnie) przy wymianach oleju i jak się to ma do trwałości silnika, czy po takiej płukance coś złego się może stać?
Jeszcze mam zapytanie jakie stosujecie filtry: powietrza, kabinowy i oleju? ( w sensie jakich marek i czy normalny czy węglowy - tu chodzi o kabinowy)

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za podzielenie się waszymi opiniami
Smile

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
ja37
Magnatec 10W40  i do Z18XE i do Z20LET+
Płukanek nie.
Powietrzne - staram się nie Filtron.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania: dawii90pl
HadeS
Olej: FUCHS Titan GT1 PRO FLEX XTL 5w30
Płukanka (zalecam przy ZFR) PROTEC Engine Flush
Wkład filtra: Filtron 648/6 ( z zaworkiem)
Filtr powietrza: MannHummel, używam zwykły
pozdr

--

You are not allowed to view links. Register or Login to view.  You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania: dawii90pl
dawii90pl
(06-05-2018, 08:39 )HadeS napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnie
Pytanie mam co do samych ZFR.  Widziałem że wymieniałeś chyba u siebie.  Miałeś jakieś bardziej niepokojące objawy?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
HadeS
W moim aucie są fabryczne, jak i fabryczne elektrozawory. Zrzucam to własnie na coroczną wymianę na klasowy olej i każdorazowe stosowanie płukanek.
A objawy jak wystąpią to usłyszysz Wink  a po jakimś czasie ujrzysz w postaci błędów

--

You are not allowed to view links. Register or Login to view.  You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
dawii90pl
(06-05-2018, 11:29 )HadeS napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnie
Objawy się już pojawiają w postaci klekotu po uruchomieniu. Błędów póki co nie ma. Planuje wymianę w tym roku rozrządu bo bedzie 10 lat od nowości i ma nalatane już 135k. Zastanawiam się czy przy okazji nie wymienić KZFR. Zastanawiam się tylko czy iść w oryginał czy bawić się zmiennikami? Jeszcze mam pytanie też odnośnie tej płukanki jak to stosujesz? Dolewasz i jeździsz jakiś czas i dopiero spuszczasz czy jak to wygląda?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
HadeS
.
Na płukance jest napisane. Zalewasz, 10min na wolnych obrotach i zlewasz wszystko. Zmień olej, załóż ten wkład filtrona i wtedy napisz czy klekot jest i ile trwa po uruchomieniu. Tylko INA koła

--

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
dawii90pl
(06-05-2018, 13:05 )HadeS napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnie
Tak zrobie jeszcze zastanawiam się  nad olejem. Do tej pory jeździł na oplowskim 5W-30 dexos 2 cały czas serwisowany w ASO Niemcy.  Będę  wymieniał przy okazji wymiany uszczelki chłodniczki oleju ponieważ zauważyłem niedawno większy wyciek.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
HadeS
Zapomnij o tym s..... oleju. Nie dla tego silnika Wink

Fuchs, Motul, Valvoline ( byle na dexos 2)

--

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
dawii90pl
(06-05-2018, 15:24 )HadeS napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnie
Dzięki  kolego.  Zdecyduje się  na FUCHS czytałem opinie i jest dużo pozytywów na jego temat.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic
od razu do  skrzyni biegów  FUCHS TITAN SINTOFLUID Wink , lepszy niż oplowskie wynalazki

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania: dawii90pl Kluska
dawii90pl
Szperając w necie znalazłem jeszcze coś takiego:

FUCHS TITAN GT1 PRO GAS 5W30
You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Teraz się zastanawiam czy by nie skusić się jednak na ten.
Przypomnę, że moja asterka jest zagazowana od niedawna ma nalatane na LPG dopiero 15k instalacja STAGA QBox

NIE AKTUALNE - doczytałem teraz, że zakończyli produkcje tego oleju Smile

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
dawii90pl
Witam. 
Jestem po wymianie oleju i wszystkich filtrow. 
Olej zalalem:FUCHS Titan GT1 PRO FLEX XTL 5w30
Zas filtr oleju: Filtron 648/6, jesli chodzi o KZFR calkowicie ucichl.  Juz nie klekocze po odpaleniu, takze smialo moge polecic ten filtr przy KZFR (podziekowania dla Hadesa za polecenie tego filtra olejowego Smile )
Moje pytanie brzmi czy u was tez tak lekko z oporem wkreca sie filtr olejowy, cos na zasadzie jakby byl za dlugi?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Kluska
Witam

podepnę się pod temat
AH od ponad 40kkm w lpg, od początku zalewana dexos2, wymiana co 10kkm, ostatnio przez przypadek natrafiłem na info ze olej rekomendowany przez GM jest taki super i stwarza problemy z KZFR, chciałbym zmienić olej na coś lepszego dla tego silnika. W jednym sklepie internetowym polecono mi Penrite HPR 5w40 (nie ma aprobaty dexos2, ale ponoć jak nie ma DPF to nie jest potrzeba ta aprobata), do tego płukankę Archoil AR2820. Filtr wiadomo z zaworkiem, dodatkowo po spuszczeniu oleju z płukanką, czyszczenie elektrozawór KZFR
Zastanawiałem się jeszcze nad Motul 8100 X-Clean fe 5W30

Proszę o podpowiedź jaki olej wybrać, oraz czy ktoś stosował Penrite HPR 5w40

-- 
Pozdrawiam
Krzysiek
Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic
Ogólnie w postach są podpowiedzi dotyczące oleju np. tutaj You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania: