Forum mamhOpla.com.pl

{Astra J}  Mokry filtr kabinowy

j-u-r-a-s
Witam,
Dziś po ulewnym deszczu zauważyłem, że na wycieraczce od strony pasażera znajduje się woda. Po odkręceniu schowka i wyjęciu filtra kabinowego okazało się że jest mokry. Po wyjęciu filtra lałem wodę na szybę żeby znaleźć źródło przecieku. Niestety nic nie leciało. Rozebrałem również podszybie i ta kratka wlotowa do filtra kabinowego była sucha. Co może być przyczyną zawilgoconego filtra?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
dawii90pl
(11-07-2018, 22:32 )j-u-r-a-s napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnie
Jesteś pewny, że jest to woda? A nie np. płyn chłodniczy ? Miałem podobny objaw w poprzedniej asterce i okazało się, że ciekło mi z nagrzewnicy. 
Nie zauważyłeś jakiegoś ubytku w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Kluska
Witam

nic nie napisałeś czy masz klimatyzację, jeśli masz to możesz mieć zatkany odpływ, dlatego woda się zbiera z obudowie filtra kabinowego.
sprawdź czy jak włączysz klimatyzację to spod auta kapie woda?

-- 
Pozdrawiam
Krzysiek
Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
j-u-r-a-s
Raczej jest to woda. Stan płynu chłodniczego w normie. Wycieki zdażaja się tylko po deszczu. Co więcej wilgoć zlokalizowałem również na podłodze pod dywanikami i izolacja w miejscu gdzie znajduje sie VIN pojazdu.

@Kluska Klima jest. Wydaje mi się że jeśli byłby zatkany odpływ to woda pokazywała by się bez względu na pogodę a nie tylko po deszczu, ale mimo wszystko warto sprawdzić.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Staff
HadeS
Może odpływ skroplin zapchany, jednak innego wyjścia nie widzę. Woda deszczowa może tędy spływać. Liście też tam znajdziesz Wink

--

You are not allowed to view links. Register or Login to view.  You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Kluska
Widzę że filtr kabinowy znajduje się przed wentylatorem, czyli woda która się skrapla nie powinna zamoczyć filtra jeśli odpływ jest zatkany.

nie wiem który rocznik auta masz, ale znalazłem na innym forum
„Na wodę w filtrze kabiny była kampania w serwisach”

koszt ±100 zł, problemem jest podszybie, zakładają jakąś opaskę kierującą wodę nie na filtr

napraw jak najszybciej bo u Ciebie jest filtr kabinowy a poniżej wentylator, jak będzie dość dużo tej wody to i wentylator dmuchawy Ci padnie

-- 
Pozdrawiam
Krzysiek
Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
j-u-r-a-s
Rocznik 2012. Spróbuje dziś udrożnić odpływ skroplin klimatyzacji. Co do tej opaski kierującą wodę. Podejrzewam że problem wypłyną by wcześniej a nie po 6 latach użytkowania.

EDIT: Dziś w nocy znów padał deszcz i wycieraczka była sucha, wiec może to jednak będzie problem z odpływem skroplin z klimy

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Kluska
Jak po 6 latach pojawił się problem to obstawiam odpływ

-- 
Pozdrawiam
Krzysiek
Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
j-u-r-a-s
Pojadę dziś na kanał i zobaczę. Gdzie mniej więcej szukać tego odpływu? Wystarczy jak dmuchne sprężonym powietrzem w odpływ czy trzeba demontować cały przewód?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Kluska
odpływ przeważnie znajduje się pod konsolą centralną, w tym rejonie, najlepiej cienkim drucikiem przepchnąć

przewód oznaczony jest nr 15

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

-- 
Pozdrawiam
Krzysiek
Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
j-u-r-a-s
Dzięki wielkie za schemat? A co to jest nr 19? Jakaś uszczelka czy jakiś dystans twozywowy. Ten element znajduje się na ścianie grodziowej. Jeśli to uszczelka to teoretycznie woda mogła by dostawać się tamtędy, bo ta kratka (nr 16 ) była sucha i zakurzona (nawet pajęczyna była na niej) .

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Kluska
19 - OBUDOWA,WLOT POWIETRZA (NLS.- UŻYCIE 13344310 18 02 161)
18 02 122
13276242

wpisz swój nr vin, będziesz miał wszystkie części, schematy do swojej Astry

-- 
Pozdrawiam
Krzysiek
Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
j-u-r-a-s
Dzięki. Łatwiej będzie szukać.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
j-u-r-a-s
Najprawdopodobniej przyczyna przecieku była uszczelka (nr 19) z listy części powyżej. Znajduje się ona na ścianie grodziowej i uszczelnia kratkę wlotu powietrza z obudową filtra powietrza. Nie miałem mozliwości jej wymiany. Wiązało by się to z demontażem całej deski rozdzielczej, wiec rozebrałem całe podszybie i uszczelniłem masą elastyczną szczelinę, która była pomiędzy wlotem powietrza a ściana grodziową.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Kluska
na innych forach też tak sobie radzili z tym problemem, uszczelniali masami uszczelniającymi lub silikonami
mam nadzieję że problem zniknie

-- 
Pozdrawiam
Krzysiek
Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości