Forum mamhOpla.com.pl

{Vectra C_Signum}  Brak komunikacji z ECC (klimatyzacja).

synchiushyn
Witam szanownych forumowiczów a w szczególności Moderatorów.
Przeszukałem forum i nic na ten temat nie znalazłem.
Problem polega na tym, że po podłączeniu pod OP-COM i sprawdzeniu obecności sterowników wszystkie sterowniki są „Obecne” poza sterownikiem „ECC klimatyzacja”, a w kolumnie „Stan” pokazuje komunikat „Brak komunikacji”. Po wejściu w sterownik nie ma możliwości podglądu bloków pomiarowych, pomiarów czy programowania, itp. Natomiast po wejściu w moduł „SAC automatyczna regulacja klimatyzacji ACC” i w bloki pomiarowe pokazuje wszystkie parametry klimy. Nadmieniam, że klimatyzacja działa normalnie tzn. załącza się sprężarka, pokazuje ciśnienie w układzie, temperaturę w nawiewach, nastawy pokręteł, itp. Proszę o podpowiedzi w czym może być problem.
Pozdrawiam.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Kluska
Podaj jak ver. op-com, oryginał czy chińczyk

jeśli masz możliwość podłącz się techem

-- 
Pozdrawiam
Krzysiek
Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
synchiushyn
(15-07-2018, 07:56 )Kluska napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnie
Sprawdzałem OP-COM-em oryginałem, a TECH-em jak na razie nie mam możliwości. Przyszło mi jeszcze jedna rzecz do głowy. Ja posiadam zwykłą klimatyzację. To nie jest dwustrefowa czy klimatronic. Może to od tego zależy, że moduł SAC nie ma komunikacji?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Mietas
(15-07-2018, 22:56 )synchiushyn napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnie
moim zdaniem właśnie w tym tkwi problem z brakiem komunikacji, jeśli wybierasz ECC (Electronic Climate Control), to nie nastąpi połączenie z tym modułem, o ile pamiętam tam jest też do wyboru moduł do klimy zwykłej

You are not allowed to view links. Register or Login to view.You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania: synchiushyn
Kluska
(15-07-2018, 22:56 )synchiushyn napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mniesądziłem że masz klimatronik, jednak zapytać nigdy nie zaszkodzi Wink
również obstawiam brak klimatronik za brak połączenia z ECC

-- 
Pozdrawiam
Krzysiek
Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania: synchiushyn
synchiushyn
Dziękuję za odpowiedzi. Temat uważam za zakończony.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Mietas
zakończony, bo ... problem rozwiązany czy tkwi gdzieś indziej ?

You are not allowed to view links. Register or Login to view.You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
synchiushyn
(17-07-2018, 09:23 )Mietas napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnie
Witam.
Problem został rozwiązany zgodnie z Twoją sugestią: "moim zdaniem właśnie w tym tkwi problem z brakiem komunikacji, jeśli wybierasz ECC (Electronic Climate Control), to nie nastąpi połączenie z tym modułem, o ile pamiętam tam jest też do wyboru moduł do klimy zwykłej". Twoją odpowiedz przyjąłem za prawdopodobną.
Pozdrawiam.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania: