Forum mamhOpla.com.pl

{Zafira B}  Cieknący olej i katastrofa na autostradzie

itepe
Witajcie!
W piątek spotakał mnie bardzo przykra przygoda na autostradzie, ale po kolei...
Zaczął mi ciec olej w okolicy alternatora, ale dokładnie nie wiem skąd, nie jestem mechanikiem Wink Ponieważ plama robiła się duża i dość szybko, to OK, trzeba szybko do mechanika (ŁÓDŹ). Ponieważ zmieniłem miejsce zamieszkania udałem się do warsztatu na sąsiedniej ulicy, który jest tam od lat i zawsze sporo klientów. Diagnoza - simering cieknie i trzeba wymienić. Wymienili. Odebrałem auto, pojechałem...
Po 30 km na autostradzie zapala się kontrolka poziomu oleju - może nieco mało dolałem, ale na wszeli wypadek zwolniłem do 100 i ~2kRPM, zatrzymuję sie na MOPie, a tu niespodzianka - cały spód zalany olejem, z silnika olej sie wylewa, nie cieknie, nawet tyla szyba okazała się zachlapana olejem... Laweta, szybka diagnoza - wał wypchnął simering.
I tu już mi coś śmierdzi - starego, zużytego nie wypchnął a nowy mu się udało? Niepokoi mnie wcześniejsze stwierdzenie mechanika, że był "jakoś dziwnie założony", choć ponoć był jeszcze oryginalny. Co myślicie, są możliwe aż takie luzy osiowe na wale, żeby w ciągu 2h i 30 km wypchnąć simering?
Tak czy siak, po nieusunięciu usterki muszę to skonsultować z innym warsztatem...

Krzysiek

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic Online
Jakie auto, bo w profilu masz dwa, mechanik źle założył i tyle

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
itepe
Racja, racja!
Zafira B 1.9 CDTI Z19DT

Tez mi się tak wydaje, bo szefa nie było, a jak gadałem z nim rano to już nie twierdzili, ze to te luzy spowodowały...
Boje sie tylko czy z samym silnikem teraz problemu jakiegos nie będe miał, kiedy na autostradzie to mi się stało...

K.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic Online
Piszesz ze po drugim razie była laweta, więc nic nie powinno się stać z silnikiem

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
itepe
Ano była, nawet nie wazyłem się odpalic ponownie silnika. Cóż, czekam na info od mecha, dam znac co mi tam namieszają.
Tak czy siak muszę to z jakimś warsztatem specjalizującym się w Oplach w Łodzi skonsultować...

Może coś mi koledzy podpowiedzą? Znacie kogoś w Łodzi od Opli?

I wielkie dzięki za dobre słowo Smile

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
itepe
No i mam odpowiedź. Mechanik miał rację, wypychanie simeringu spowodowane jest luzem osiowym na wale...
Najciekawsze jest jednak to, że ktoś wcześniej już wymieniał panewki, ale je wlożył odwrtonie, czyli twardą stroną do wału, co spowodowało wytarcie się rowka na jednej stronie przy wciskaniu sprzegła. W historii samochodu przy kupnie (poflotowe) zadnej wzmianki o takiej naprawie. Z resztą sami zobaczcie, trudno uwierzyć, a jednak:

Lipa wielka, silnik chyba pójdzie do wymiany...

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic Online
No to niezły bigos, nobel dla gościa który włożył panewki,  partacz

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości