Forum mamhOpla.com.pl

{Zafira B}  Z18XER błąd P0170

roboo1
Witam , z racji ze zafirynda po nalataniu 280kkm zaczęła brać olelum miało być wymienione uszczelnienie zaworów ale jak to w życiu i moim szczęściu  Angry skończyło się na kompletnym remoncie głowicy (za co dzięki janko good ) i oczywiście jak już czapka zdjęta to wymiana pierścieni i panewek (dodam że wyglądały ok) na korbach . Autko po leczeniu śmiga bez zarzutów ale pojawia się błąd P0170  przed leczeniem tez się raz pojawił . Jakieś sugestie czy czekać aż się powypala poukłada i dopiero drążyć temat dodam że dopiero 400km jest przejechane .

[IMG=Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany]Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany[/IMG] Zarejestruj mnie

----- Nigdy nie pozwól, by strach przed działaniem wykluczył cię z gry -----
Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Mietas
Dla Z18XER znaczenia błędu mogą być następujące:

P0170 -  O2 Sensor Lean Exhaust
P0170 -  O2 Sensor Rich Exhaust

coś mi podpowiada, że to może być problem z sondą.

Na forum jest co najmniej 3 wątki gdzie ludziska rozprawiają się z tym błędem, np. tutaj:
You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
roboo1
Mieciu tylko ciekawe czy nie jest to spowodowane tym iż mieszanka paliwa była pierw z dodatkiem oleju a teraz bez i skład się zmienia hgw co ona tam se przetwarza katalizator też na pewno dostał w tyłek od oleju poczekam do tysiąca km i będziemy myśleć chyba że coś się zmieni .

[IMG=Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany]Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany[/IMG] Zarejestruj mnie

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Mietas
Roberto - ja się na tym nie znam, ostatniego benzyniaka miałem w latach 90-tych ub. wieku i nawet nie wiem czy możliwe były podobne problemy

You are not allowed to view links. Register or Login to view.You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Jacek2308
Roberto na 99 % to błąd sondy, owszem może i coś tam zależy od remonta ale skoro ten błąd wyskakiwał przed remontem to do kosztów remonta dolicz sondę.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
roboo1
Czas zająć się tematem ponieważ jeżdżąc dłużej z błędem zapala się check i czasem gaśnie czasem nie i coraz bardziej mnie to drażni . Moje pytanie która sonda do wymiany i jakie polecacie Denso , Delphi  co lepsze a może coś innego.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Jacek2308
tak na 99 % to ja mam Denso wymieniałem z jakieś 3 lata temu i do tej pory działa ok. a ja jeszcze podtlenkiem lpg przecie ją karmie Wink

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
roboo1
Zawsze wyskakiwał mi tylko błąd P0170 sprawdzany metodą gaz hamulec i na apce .Wczoraj jednak po podłączeniu kabla wyszło troszkę więcej błędów których wcześniej nie było po zrobieniu głowicy jak i przed . Teraz pojawiły się błędy B1000,U2105,P1161 no i oczywiście P0170. Teraz to już nie wiem co o tym myśleć czyżby uwalone ECU a co do sond to dzisiaj sprawdziłem i wskazania oscylują od 0,1 do 0,84 v ciekawe jakie wskazania będą po wyskoczeniu błędu P0170 . Jakieś pomysły

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Mietas
(04-10-2018, 07:53 )roboo1 napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnie
B1000 - ECU Malfunction
B1000 - Wymienić Electronic Control Unit (ECU) (37) - Nie występuje

U2105 - CAN Bus Error ECM
U2105 - Brak komunikacji magistrali CAN z modułem sterującym silnikiem (00) - Obecny
U2105 - Lost Comm with Engine Control System
U2105 - CAN-BUS - brak komunikacji z ECM (modulem kontroli silnika) (00) - Obecny

P1161 - Heated Oxygen Sensor (HO2S) Heater Control Circuit Bank 2 Sensor 2

robi się nie ciekawie

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
roboo1
oj tak Mieciu chyba bez wizyty u jakiegoś szamana się nie obędzie

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic
Robert , zaglądałeś do wtyków ECU

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
roboo1
Nie zaglądałem ale też dzisiaj o tym myślałem Paweł żeby tam zajrzeć jadę na działkę to w spokoju popatrzę  .

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
roboo1
Wtyczki i wiązki wyglądają na ok. ale dzisiaj po podpięciu o-c doszły jeszcze nowe błędy

B3925-00 - Otrzymano niewłaściwy identyfikator środowiskowy IPC (zestaw wskaźników)
B3929-00 - Otrzymano niewłaściwy identyfikator środowiskowy REC (Tylny zespół elektroniczny)
B3977-00 - UEC (Centralny zespół elektroniczny) otrzymała nieprawidłowy identyfikator środowiska
B1000-35 - Wymienić Electronic Control Unit (ECU)
B3055-00  - Problem z kluczykiem z transponderem
U0009-70 - <Nieznany kod błędu>
U2100-00  Brak komunikacji z magistralą CAN (duża szybkość)
U2105-00 - Brak komunikacji magistrali CAN z modułem sterującym silnikiem

Nie można wykasować błędu Cima a podczas kasowania miga autko z kluczykiem i nie gaśnie nawet po wyjściu z zakładki kasowania. Gaśnie dopiero, bo wyłączeniu zapłonu co ciekawe po podłączeniu przez apke w telefonie i pedałowanie nic nie wychodzi dopiero pod podłączeniu o-c są widoczne. Ma ktoś jakieś pomysły ewentualnie namiar na jakiegoś szamana w okolicach wawy, bo coraz bardziej mnie to stresuje i nie wiem od czego zacząć .

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic
Robert, akumulator jest ok ???? spróbuj jeszcze wykasować błąd CIM na drugim kluczyku

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
roboo1
akumulator Pawle niby w tym roku wymieniłem zimą bo padło się staremu ale jeszcze zerknę na jego napięcia i spróbuje na drugim kuczyku skasować. Najgorsze to jest to że jeździ normalnie spala w nornmie żadnych innych oznak oprócz błędów nie ma .Normalnie zalamka i brak czasu na gmeranie w nim

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania: