Forum mamhOpla.com.pl

{Zafira A}  Dziurawe przewody metalowe przy maglownicy

roberto
    Witam Panowie wymieniał ktoś z was przewody metalowe przy maglownicy(zaznaczone strzałką), bo moje ruda zjadła całkowicie i płyn wyciekł cały. Czy jest to możliwe zrobić przed blokiem bez kanału.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic Online
Coś nie widzę tej roboty bez kanału

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
roberto
Mam zamiar postawić go podpórkach bo nie wiem czy dojadę do jakiegoś mechanika, olej leje się jak z kranu. Nowe rurki dorwałem na allegro bo panowie w serwisie opla nie wiedzieli za wiele nawet po dodaniu im VINU jakie mają iść.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic Online
Ile miejsca dadzą Ci podpórki, robota na leżąco to czysta męczarnia, no cóż niekiedy nie ma wyjścia - próbuj i daj znać jak poszło

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
roberto
Panowie ile oleju wchodzi do układu i jaki.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
soszo99
Np taki You are not allowed to view links. Register or Login to view. 
albo taki You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Febi czyli taki 
You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Rzeczywiście najtańszy z tych trzech  Wink

Literek wystarczy

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania: roberto
szmic Online
Z tego co pamiętam z AG to zielony olej hydrauliczny SWAG OPEL 99 90 6161, tańszy jest FEBI, pojemność układu 0,7-1,0l

edit; przewody wymienione?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania: roberto
roberto
Dzięki Panowie

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
roberto
Kolego Szmic miałeś rację na podpórkach tego nie zrobię i z kanału też nie podejdzie, brak manewru zostaje tylko demontaż przekładni a żeby to zrobić trzeba sanki obniżyć. Na czwartek jestem ugadany z mechanikiem.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic Online
Tak myślałem, pamiętam jak demontaż przekładni w Merivie dał mi w kość, robiłem z kanału - masakra, pomimo odkręcenia wszystkiego i opuszczenia trochę sanek największym problemem okazało się wyciągnięcie ze ściany grodziowej, mało miejsca na manewrowanie przekładnią a sworzeń do krzyżaka kolumny blokował się w otworze

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
roberto
No i po kłopocie rurki wymienione mechanikowi zabrało to 1 godz. bez odkręcania sanek, skasowali 100 zł. Temat do zamknięcia.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic Online
Jak robił z kanału albo podnośnika to uwinął się szybko, ważne że zrobione  good

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
roberto
Robił to z podnośnika, zrobione jedno to wyszło drugie przy pompie wspomagania rozleciały się te gumowe poduszki łączące pompę z łożem i pompa lata. Znalazłem na ebay ale cena jest zaporowa You are not allowed to view links. Register or Login to view. , idzie dobrać coś podobnego, na razie spiąłem to na trytki, ale nie wiem jak długo to wytrzyma. Ma ktoś pomysł czym to zastąpić.

Załączone pliki

Miniatury

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic Online
Ehhhhh,   Wink 

oryginał opel AG/ZA
ODBÓJ,GUMOWY,POMPA WSPOMAGANIA KIEROWNICY DO UCHWYTU

kod części 9 48 177
nr części GM 9194921

takie same wchodzą do Signum i do VC

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
roberto
Znalazłem coś takiego Mocowanie pompy paliwa TOPRAN 102 744 jutro będę szukał u siebie w sklepach motoryzacyjnych.

Załączone pliki

Miniatury

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania: