Forum mamhOpla.com.pl

{Astra J}  dziwny dźwięk z komory silnika

losiu20
żeby nie zaśmiecać innego tematu zapytam tutaj :Smile co to za dźwięk ? czy też go słyszycie ? czy jest to normalne ? dźwięk znika po włączeniu klimatyzacji 

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic Online
Wg mnie dźwięk pochodzi ze sprzęgła sprężarki, nie powinno tak trzeć

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
losiu20
(05-09-2018, 22:43 )szmic napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnie
to coś już wiem, mogę jechać do mechanika. Samemu raczej nic nie tam nie zdziałam ?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
soszo99 Online
Żeby pozbyć się upi...... dźwięków w AJ trzeba by zmienić auto, co niebawem zamierzam uczynić. Takie "tarcie" to niestety norma. Niektórzy wymieniają czy regenerują sprężarkę. Na AKP są co najmniej 2 wątki na temat hałasu z klimy. Z resztą tu też o tym pisałem ale nic z tym nie robiłem You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Ja tego nie robiłem ale myślę, że można by zdjąć tarczę sprzęgła ze sprężarki i posłuchać czy wtedy "trze". Jeśli tak, to łożysko, jeśli nie, to sprężarka. Tylko nie wiem czy wtedy komp nie wyrzuci jakiegoś błędu klimy.  Tzn zakładam, że masz sztywne sprzęgło, a klima sterowana zaworem.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
soszo99 Online
Co jo godom. Nie wyrzuci żadnych błędów, przecież odpalałem silnik bez paska wieloklinowego

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania: