Forum mamhOpla.com.pl

{Astra J}  Opel astra 1.7 125KM podwyższone obroty, falujące obroty

Regul97
Twitam, posiadam Opel astre 1.7 125KM 2010 rocznik.
Sciągałem go 4 miesiace temu z niemiec i po pewnym czasie zaczęły falowac obroty, mechanik zlecil wymiane filtrów to nie pomogło i potem do zlecił wymiane zaworu scv. Na poczatku wydawalo sie okej lecz po kilku dniach zaczely te obroty wzrastac do 900 i silnik mocniej zaczal pracowac. Nie dzieje sie tak ciagle ale bardzo czesto. Falowanie rowniez.
Co moze byc z tym? 
Pozdrawiam

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic
W temacie falowania wszystko jest opisane tu: You are not allowed to view links. Register or Login to view. , jeżeli po wymianie SCV pojawia się falowanie obrotów to proponuję przyjrzeć się wtryskom

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
soszo99
A w sprawie wzrastania obrotów, warto sprawdzić kondycję akumulatora. Gdy aku jest niedoładowany sterownik podnosi obroty silnika.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Regul97
A czy może być coś nie tak z czujnikiem listwy wtryskowej?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic
Nie , czujnik robi pomiar z pompy CR

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Regul97
Wtryski to chyba jedna z najdrozszych opcji, czy cos oprocz tego moge sprawdzic? Poza tym przy falowaniu czesto wystepuje buczenie a przy gaszeniu auto brzmi jakby traktor. Pozdrawiam

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
soszo99
A co już sprawdzałeś? Przede wszystkim ciśnienie na listwie, czy jest stabilne. Parametry bieżące, korekty wtryskiwaczy i takie tam map, maf i co coś tam, coś tam Wink

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic
Zapomniałem napisać , to tak na przyszłość , czujnik na listwie jest niewymienialny i nie można go kupić osobno, fabrycznie jest razem z listwą

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Regul97
Dzisiaj bylem u goscia z serwisu Opla na komputerze i ogledzinach auta, z komputera wyniklo wahanie cisnienia paliwa, bylo strasznie niestabilne poza normą, zasugerowal ze moze byc to przez usterke UWAGA nakretki do wlewu paliwa, ktora mogla przepuszczac lewe powietrze lub niestety cos z wtryskami.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
soszo99
Nie wiem czy czytałeś wątek do którego link podał szmic #2. Skoro ciśnienie niestabilne (na listwie CR) to jak dla mnie to SCV do wymiany czyli do reklamacji skoro przed chwilą go wymieniałeś. Bo chyba kupowałeś nowy scv?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic
Pierwszy raz słyszę o nakrętce zbiornika jako przyczyna takich objawów, nobel dla Pana z ASO, sorry ale przy eliminacji tzw. dźwięku huczenia jeździłem bez nakrętki miesiąc, więc wg jego opinii powinienem borykać się z falowaniem, sprawdź kolego dokładnie fejsem jakie ciśnienie podaje pompa bo nie napisałeś po tej diagnozie jakie masz wahania (oczywiście wszystko na biegu jałowym), w temacie falowania obrotów znajdziesz prawidłowe odczyty, może nowy SCV jest felerny, najważniejsze jak wcześniej pisał Tomasz to korekty wtrysków, test robiony pod obciążeniem, nie ma wielkiej tragedii w razie uszkodzonego wtrysku , używki z gwarancją rozruchową można znaleźć za ~300zł, wymienić, przypisać i po kłopocie - cieszyć się jazdą do następnej awarii SCV  Wink , niestety tj bolączka tych motorków i długo nie wytrzymują, dodam jeszcze że jak  rozjeżdża się dawka paliwa np. co 300-500km to na 100% wtrysk - również jest to do zdiagnozowania interfejsem.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Regul97
(15-09-2018, 11:53 )szmic napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnieZ tego co pokazywalo to cisnienie wahalo się ciagle w okolicach 16-28

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
soszo99
To całkiem nieźle Wink . Zadane ciśnienie 24MPa. Umie oscyluje 23.1-24MPa. Jeśli wtrysk nie leje to scv do bani. 
Ten scv co kupiłeś to nowy? Denso? czy jakis chinol z alliexpress?

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
szmic
W końcu podane jakieś dane, przy ciśnieniu 16MPa tj efekt jakby chciał zgasnąć, jw. zawór do bani - wymiana na inny, reset itd...., nowy zawór nie oznacza że będzie od razu ok, chyba trafiłeś na bubel, skontroluj w końcu wtryski.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Regul97
(17-09-2018, 08:53 )soszo99 napisał(a): You are not allowed to view links. Register or Login to view.Aby widzieć załącznik musisz być zalogowany
Zarejestruj mnie
Nowy denso, teraz to jest kilka dni spoko ze nie faluje, a zdarza sie dzień sie przy kazdej jezdzie wystepuje falowanie.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości