Forum mamhOpla.com.pl

{Zafira B}  Dach panoramiczny - uszkodzona prowadnica osłony przeciwsłonecznej

Mietas
Przeglądając w TIS-ie zgłaszane przez użytkowników Opli uszkodzenia i usterki oraz zastosowane środki zaradcze znalazłem rozwiązanie problemu uszkodzonej prowadnicy osłony przeciwsłonecznej montowanej w dachu panoramicznym w Zafirze B.

Na poniższym rysunku z EPC zaprezentowane są elementy składowe dachu panoramicznego

Ja się okazuje na rysunku nie zostały uwzględnione wszystkie elementy, dlatego też użytkownicy u których wystąpiło uszkodzenie prowadnicy osłony przeciwsłonecznej byli informowani, że aby usunąć uszkodzenie trzeba wymienić cały zespół oznaczony na rysunku jako poz. 5 nr części: 13248236; nr katalogowy: 1 88 284 MODUŁ, SZYBA, PŁYTA DACHU (NR PRODUKCYJNY 13248230), co ze względów ekonomicznych czyniło próbę naprawy uszkodzenia całkowicie nieopłacalną.

Zgodnie z opisem środków zaradczych (rysunek poniżej) w przypadku uszkodzenia prowadnicy osłony przeciwsłonecznej wymagana jest jedynie wymiana panelu zespołu prowadnicy osłony przeciwsłonecznej montowanej do szyby, który nie został wymieniony w katalogu EPC: nr części 93 187 363; nr katalogowy: 90 97 913

You are not allowed to view links. Register or Login to view.You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
smaru
Byłem dziś w aso zapytać - Niestety ten srodek zaradczy to wymiana calego mechanizmu - wczesniej proponowali wymiane dachu Smile pan potwierdził tylko moje przypuszczenia - wymiana samej "łapki" nie jest mozliwa bo jest zespolona z linka/ciegnem czy czym tam innym co porusza nimi. Koszt mechanizmu - czèści o tym numerze, ktory podal Mieczysław to jedyne 4200netto

Szkoda - myślałem że jednak się to w jakiś prosty sposób uda zrobić

Sent using Tapatalk

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania:
Mietas
Nie mogłem wcześniej podać ceny wskazanego w środkach zaradczych elementu prowadnicy, ponieważ link do wyszukiwarki przestał przynajmniej u mnie działać, ale rzeczywiście podana cena tego mechanizmu zwala z nóg, myślę że tylko ktoś kto śpi na sianie albo jakiś desperat zdecydowałby się na taki koszt.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Odpowiedz }
Otrzymane podziękowania: